Praha, ČR
28.10.2023
CZEN

Outing

 

 

Letošní Halloween Outing vás již podruhé zavede na jedinečné místo s unikátním výhledem prakticky na celou Prahu. Držte si klobouky ať vám neuletí! Letošní trasa povede přes pražský Vyšehrad!

Začátek Outingu bude na prostranství před Kongresovým Centrem Praha, naproti Vchodu 3. 

Krátkou chůzí ulicí Na Bučance se dostaneme k Táborské Bráně, kterou vstoupíme do pevnosti Vyšehrad. 

Většina trasy bude směřovat po hradbách. Vyšehrad projdeme proti směru hodinových ručiček, okolo Rotundy Sv. Martina a restaurace Na Hradbách, dále okolo kostela Sv. Jana Křtitele a přes vyhlídku Gorlice k naší první občerstvovací pauze. 

Následně půjdeme směrem ke Štulcovým sadům, od kterých zamíříme, okolo nového a starého Proboštství a baziliky Sv. Petra a Pavla, do Vyšehradských sadů. V nich nás bude čekat další občerstvovací bod a uděláme si zde další přestávku.

Dále půjdeme okolo Starého purkrabství po hradbách směrem k ulici Soběslavova, na jejímž ústí nás bude čekat třetí občerstvovací pauza, a podaří-li se nám vás všechny vtěsnat na jedno místo, i skupinová fotografie. 

Poté již pouze ulicí Soběslavova zamíříme zpět k Táborské bráně a zpátky před Kongresové centrum, kde naši pouť ukončíme.

Letošní novinkou budou pevné občerstvovací pauzy. Vozíky s vodami nás nebudou provázet celým outingem, pro ušetření nohou a rukou našich nápomocných helperů na vás budou čekat na předem určených místech. V případě nouze nicméně samozřejmě zavoláme nezbytné množství vody na zavolanou. Celkem pro vás bude připraveno přes 300 litrů vody a 500 brček.

 

Co dělat a co nedělat?

Je pro nás samozřejmostí, že si chcete během outingu zadovádět a takříkajíc se vyřádit. Vždy ovšem mějte na paměti, že jste stále na veřejném prostranství, snažte se tedy držet míru hluku na rozumné úrovni, neodpojujte se z trasy outingu, nevstupujte ve fursuitech do prostor rozmanitých podniků podél trasy, snažte se dbát na své okolí a především vždy respektujte pokynů organizátorů a členů helper týmu.

Máte-li s sebou nástroj na reprodukci hudby, držte jeho hlasitost na přijatelné úrovni. Bude-li vás více, nesnažte se svou hudbou přehlušit ostatní. 

Nevstupujte na hradby. Nevíme, jak více to zdůraznit. Pokud si chcete udělat fotografii s výhledem na krásy Prahy, nikdo vám v tom nebrání. V houfu Outingu je ale velmi běžné, že do vás někdo nechtěně strčí, naklánět se tedy přes hradby opravdu není dobrý nápad, neb přímá cesta dolů je dlouhá a plná trní. Následujte svůj zdravý rozum, pud sebezáchovy, a pokynů organizátorů a helper týmu.

Nevstupujte na trávník, není-li to nezbytně nutné. Za žádných okolností nevstupujte do záhonů a okrasných květin. Neničte zeleň a přírodu. 

Vstup na hřbitov, pietní místa, do zahrad, kostelů a především do baziliky je přísně zakázán. 

Nebudete-li respektovat pokynů organizátorů a členů helper týmu, budete ponecháni napospas dravé pražské zvěři.

 

Kdy začínáme? 

Outing bude vyrážet ve 13:00 od Kongresového Centra Praha. Přijďte včas, Outing na nikoho nečeká! Celá trasa by nám neměla zabrat déle než tři hodiny.

 

Jaká je trasa? 

Převážná část trasy povede historickou památkou Vyšehrad. Trasa je dlouhá něco málo přes 2,5 km a překonává celkové převýšení cca 50 metrů. 

Interaktivní náhled trasy můžete vidět zde.

 

A jak se k nám dostanete?

Stanice metra =C= Vyšehrad je přímo vedle Kongresového Centra Praha a k místu začátku a konce Outingu to z ní není déle než dvě minuty pěšky. 

Kongresové Centrum také poskytuje ohromné parkovací kapacity v podzemním i pozemním parkovišti. Rovněž je možné zaparkovat v některé z přilehlých ulic, buď na fialové zóně (o víkendu zdarma) či na modré zóně (za poplatek).

 

 

 

 

 

Historie Outingu:

  • 2011-2013: Žádné téma (10-25 fursuiterů)
  • 2014: Žebrající kostlivec (65 fursuiterů)
  • 2015: Voodoo (93 fursuiterů)
  • 2016: Loď duchů (96 fursuiterů)
  • 2017: Faustův dům (99 fursuiterů)
  • 2018: Legenda o Horymírovi a Šemíkovi (175 fursuiterů)
  • 2019: Mizející jeptiška (241 fursuiterů)
  • 2020: ZRUŠENO
  • 2021: ZRUŠENO 
  • 2022: Alebrijes (260 fursuiterů)